Dla pacjentów

Klinika Neonatologii UCK WUM posiada III stopnień referencji w zakresie opieki neonatologicznej i zapewnia najwyższy poziom leczenia najbardziej krytycznie chorym noworodkom.

Klinika Neonatologii obejmuje: Oddział Intensywnej Terapii Noworodka, 2 Oddziały Patologii Noworodka oraz Oddział w systemie rooming in.

W naszej Klinice zapewniamy zintegrowaną opiekę okołoporodową ściśle wspołpracując z Kliniką Położnictwa i Perinatologii UCK WUM.

Dzięki wysokim kwalifikacjom zawodowym i oddaniu personelu lekarskiego, pielęgniarskiego oraz nowoczesnemu sprzętowi medycznemu jakim dysponuje Klinika jesteśmy w stanie szybko diagnozować i skutecznie leczyć chore noworodki.

W naszej Klinice leczymy dzieci wymagające intensywnego nadzoru oraz zastosowania wysokospecjalistycznych procedur medycznych. Są to w szczególności noworodki urodzone przedwcześnie, w tym ze skrajnie małą urodzeniową masą ciała (poniżej 1000 g) oraz noworodki donoszone z niewydolnością oddechową, infekcjami, wadami wrodzonymi, schorzeniami chirurgicznymi lub innymi stanami zagrażającymi życiu.

Opiekując się noworodkami z wieloma problemami neonatolodzy naszej Kliniki ściśle współpracują ze specjalistami z innych dziedzin medycyny dziecięcej, w tym chirurgii, neurochirurgii, kardiochirurgii, urologii, ortopedii, radiologii, kardiologii, neurologii, okulistyki, gastroenterologii, laryngologii, pulmonologii, genetyki i innych.

Dodatkowo nasi mali pacjenci pozostają pod stałą opieką neurologopedy, fizjoterapeuty, konsultantów laktacyjnych.

Klinika Neonatologii i Chorób Rzadkich jest jedna z wielu Klinik Dziecięcego Szpitala Klinicznego WUM, dzięki czemu nasz zespół może się natychmiast skonsultować z najlepszymi specjalistami, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Oddział Intensywnej Terapii oraz Patologii Noworodka jest pierwszym domem dla wielu noworodków, staje się także drugim domem rodziny. Uważamy, że opieka rodziców jest integralną częścią procesu terapeutycznego. Z tego powodu możliwa jest obecność mamy przy dziecku przez całą dobę. Dla mam przygotowane są bezpłatne pokoje z miejscami do spania, pokoje socjalne z aneksemi kuchennymi, pokoje laktacyjne oraz łazienki z prysznicami.